Tvůj osobní kolotoč je každý den stejný...
Ráno vstát, připravit se do práce, možná navíc vypravit děti do školy, po práci obstarat nákupy, uvařit večeři a postarat se o domácnost...

O víkendu někdy přichází trocha odpočinku, zábavy či nějaký ten výlet, ale tvoje týdny se stejně vlečou jeden jako druhý.

Až tak, že si občas sama říkáš:

"A tohle je jako všechno?"

"Kam se ze života vytratily věci, nad kterými budu žasnout, nepokrytě se na ně těšit, naplno si je užívat? Kam se schovala opravdová dokonalá radost? Kde je naplnění a ta dobrodružná cesta za tím, co v mém životě opravdu stojí za to? Co je tam jen a pouze pro mě?"

Možná tě překvapí, že v tomhle nejsi ani zdaleka sama. Ženy, které ke mně chodí na koučink, tuhle otázku řeší až překvapivě často. A zjišťují to nejdůležitější.

Že se to dá změnit.

Pojď si spolu se mnou v předvánoční době otevírat

Adventní kalendář pro radost 2022

Seberozvojový adventní kalendář pro radost 2022

Abys tu mohla být pro druhé, musíš tu být nejprve sama pro sebe...

 • Taky jsem to vždycky nevěděla.
 • Nevěděla jsem, že teprve až budu v pořádku a v pohodě já sama, můžu pomáhat svým blízkým, aby byli taky v pohodě.
 • Nevěděla jsem, že musím nejprve doplnit své vlastní zdroje, abych tu mohla být naplno pro sebe i pro ty, pro které tu být chci.
 • Nevěděla jsem, že když budu dlouhodobě ignorovat svoje potřeby, nejenom že nikomu nepomůžu, ale dřív nebo později to budu já, kdo bude potřebovat pomoc.
 • Nevěděla jsem, že postarat se nejprve sama o sebe není jen nejlepší způsob, jak žít spokojený a naplněný život.
  Je to ten jediný způsob, jak žít spokojený a naplněný život.

Co je Adventní kalendář pro radost?

Jako děti jsme se každé prosincové ráno těšily na drobnou čokoládu z otevřeného okénka, která nám rozjasnila den a prozradila, kolik času zbývá do vysněných Vánoc. Jako dospělé jsme na tuhle radost zapomněly - a z prosince se místo času radosti a těšení stal maratón stresu, uklízení, pečení, vaření a strachu o peníze vydané navíc za dárky a vánoční shon. Nechaly jsme si sebrat radost, na kterou jsme se těšívaly celý rok...

Ale co když to letos bude jinak?

Co když se každý den budeme těšit společně - u ranní (nebo odpolední) kávy s kouskem cukroví (nebo adventní čokoládkou) - a krátkým zastavením s koučovací technikou, která ti k vánocům dovolí rozbalit ten nejlepší dárek ze všech?

Tvoji dlouhodobou osobní spokojenost a naplnění

Jaká okénka adventní kalendář skrývá?

Vnější a vnitřní svět

Energie a dynamika

Naděje a víra

Mikrodobrodružství

Čas

Důvěra v proces

Krása je všude

Ne-meditace

Bytí v přítomnosti

Poslání, vize a cíle

Domov

Spánek

Hranice: já potřebuju

Tělo ví

Co mi funguje na mizérii

Nezištná pomoc

Tak to prostě pusť!

Sebevědomí

Sluníčkaření

Umění říct si o pomoc

Změna je kámoš

Vytažení esence

Laskavost

Vděčnost

Závěr: Dlouhodobost

A něco navíc...

Vánoce znamenají dárky! A proto mám i já pro tebe 2 dárky k Adventnímu kalendáři navíc. Na co se můžeš těšit?

Workbook s vyznačenými okýnky

Před začátkem adventu dostaneš k vytištění zpracovaná "adventní okýnka" v PDF, kde si můžeš vyznačovat, která témata už jsi "otevřela" - a zároveň si k nim dělat poznámky.

Přiblížíš se klasickému adventnímu kalendáři a nepřijdeš tak o grafické zaznačování toho, jak moc už se Štědrý den blíží.

Adventní tahák

Vím, že formát videa nemusí 100% vyhovovat úplně všem. A protože si fakt moc přeju, aby sis mezi tématy našla ta svoje, ta, co opravdu drnkají na tvou vnitřní strunu, a pracovala s nimi dál, pošlu ti na konci shrnutí všech témat v PDF.

Dostaneš tedy ode mě shrnutí celého Kalendáře v grafické formě, vypíchnutí hlavních myšlenek a tipů.

A jak to bude celé probíhat?

 • Od 1.12. do 24.12. ti každé ráno přijde e-mail s odkazem na krátké video na téma, nad kterým se budeš moct zamyslet a které ti udělá radost.
  Plus jedno závěrečné vysílání 1.1.2022.
 • Krátké video (5 minut) na jedno "seberozvojové" téma, s tipem, jak si můžeš udělat speciální den. Víc radosti!
  Povím ti kousek toho, co mi v životě funguje, jak se mi daří zdrojovat se, být tu pro ostatní a ještě s tím být v pohodě.
 • Předám ti 24 +1 dílků skládačky, ze které si můžeš poskládat svůj vlastní obrázek, svůj lepší život.
 • Sdílení ve skupině, kde už je nás víc na stejné vlně
  Ke sdílení tvých radostí, myšlenek nebo třeba velkých AHA momentů tě zvu ve skupině Blíž k sobě: putování krajinou vnitřní i vnější (ale pokud máš sítí už plné zuby, není to nutné, mrk mrk).

Jak jsou videa natočena a co mohu očekávat?

Videa jsou všechna do jednoho natočena živě, bez předtáčení, stříhání a oprav. Živá vysílání jsou pro mě cestou k opravdovosti. Jsou mojí reakcí na neustále-se-usmívající-faleš a pozlátko, které vídáme na sociálních sítích - a které nás nutí přemýšlet nad tím, zda jsme v pořádku a "dostatečné", pokud náš život nevypadá jako to, co se na nás každý den sype ze sítí. 

V každém vysílání je energie a pravda reálného prostoru a času. Není to pozlátko pečlivě vybrané selfie fotky ani předtočených videí.

Ano, videa se věnují daným tématům, které najdeš rozepsaná v okýnkách výše. Ale tím, že jde o videa natočená "na první dobrou", je to pravdivé v čase, prostoru, mé náladě, počasí - v tom, co mám skutečně potenciál ti předat. Právě tak se mnohem více přiblížíme energii koučovacích sezení, kdy mám také možnost přímo reagovat na to, co se v dané chvíli děje.

Jaká je cena adventního kalendáře a jak si ho objednám?

Letos je mým cílem nabídnout ti inspiraci a udělat ti radost. Stejně tak je mým cílem uděat radost sama sobě. Proto je seberozvojový adventní kalendář v ceně symbolického pozvání na kávu a zákusek - no dobře, na dobrou kávu v lepší kavárně 🙂 Je to, jako bychom si spolu šly sednout do vánočně vyzdobeného města - a probraly 24 témat, z nichž některé ti možná změní náhled na důležitou část života...

Společná káva a lepší život? Stačí vyplnit objednávku...

Možná se můžeš ptát...

 • Do kdy budou videa k dispozici?
  Do 1.1. 2022 večer. Máš tedy celé svátky na to shlédnout všechna kolikrát si jen budeš přát. Což je pořád víc, než když sníš tu čokoládu. Zároveň tě omezená doba ke shlédnutí "donutí" videa neodkládat na "až budu mít čas" - čímž vlastně jen odkládáš možnou změnu k lepšímu...
 • Proč nebudu mít videa k dispozici už napořád?
  Protože já sama nesnáším, když si koupím nějaký produkt, a pak ho odkládám, a odkládám... a už se k němu nikdy nevrátím. Toto se mi překvapivě stává mnohonásobně víc s věcmi, o kterých vím, že mi zůstávají na věky. Nejsou mi pak vzácné. Kromě toho - advent je jen 1x do roka.
 • Jak to mám zařídit, když chci Adventní kalendář darovat?
  Stačí, když objednáš počet kusů odpovídající počtu lidí (třeba když ho chceš sama pro sebe a pak ještě pro sestru a pro mamku, objednáš 3ks). Potom mi napiš e-mail a domluvíme se na podrobnostech a přístupech pro obdarované.
 • Co když nemám Facebook?
  Nevadí, nepotřebuješ. Odkazy na videa ti přijdou do e-mailu a videa si budeš pouštět z YouTube.

Z ohlasů na loňský Adventní kalendář, z kterého letošní vychází

Po pravdě jsem nečekala, že shlédnu všechna videa a že si dokonce udělám celý workbook! takže za mě to určitě předčilo očekávání!
Lucie
Dostala jsem mnohem víc, než jsem čekala, protože jsem objevila takové výzvy, které mě vyvedly z mého začarovaného kruhu a za to moc díky, přesto že na sobě už roky pracuju, byly tam pro mě úplně nové nečekané věci a nová energie, pro mě neznámá řekla bych.
Dáša
Kalendář mě dovedl v životě k velkým změnám, našla jsem tam nové věci a energií které jsem nikde jinde neobjevila při své dlouholeté práci na sobě, intuice mě vedla dobře, protože to je úplně jiná energie a jiné úhly pohledu a jiné impulzy než běžné vyhledávám, vystoupení z komfortní zóny, propojení se silou a živostí přírody nezůstalo jen on-line, v životě nové nápady pro vystoupení z bludných koleček a i nasměrování v mém životě dál, protože teď stojím na takovým rozcestí dvou cest a tohle mě pomohlo najít přesně to co jsem hledala a přitom zůstat pevné v sobě a svých vizích, tu třetí cestu. Díky moc.
Dáša
Je to moc pěkný. Hezký nápad s obrázky. 5 min je super formát, pokud by to bylo dýl, tak bych asi všechna videa neviděla, a možná odpadla po pár dnech. Ne všechna témata mě ale oslovila....
Lucie

Co říkají ženy, které se mnou už některou z živých výzev absolvovaly?

Ahoj Lindi, tak tahle /výzva o radosti/ mě zastihla opravdu v náročném období. Několikrát jsem viděla upoutávku a vždycky si řekla, no tak na to teď nemám. Čas, náladu, energii... A dnes, ano druhý den výzvy, jsem se vnitřně slyšela "A na co jako teď nemáš? Na radost? No děláš si srandu? A na co jako čekáš...?" A už se houpačka odrazila a... jde nahoru!
Lenka
Tak tady sedím v koupelně.. tak nějak fakt unavená z celého dne... a doplňuji svoje zdroje, aby mi bylo fajn. A jen se na tebe koukat a poslouchat, Lindo, mi pomáhá. Jako uvědomění, že já můžu měnit to, jak se cítím. Prima uvědomění.
Zuzka
Díky za video. Mám za sebou náročné ráno, před chvílí jsem odevzdaně dorazila do práce s pocitem, že nic nestíhám - a ještě ta výzva… no, ale video mě trochu posunulo… a teď už vím, že se těším, až si odpoledne pojedu vyzvednout bio bedýnku se zeleninou a půjdu do lesa trhat vřes. Tak to vypadá na prima odpoledne.
Monika
Musím se přiznat, že jsem při blázinci v práci, s dětmi - škola kroužky, nákupy atp. úplně na výzvu zapomněla, a říkala jsem si, že mě čeká šílený týden. Pak jsem si ale vzpomněla, že mi dneska začíná cvičení, a jak tu tak sedím na lavičce u řeky a čekám, až to začne, na mě vykoukne tohle tvoje video. Prostě dopolední stres a rozmrzelost se mi ,,zhoupla" z vrcholu někam až k zemi a najednou je tu pohoda a radostné očekávání toho, co mi tenhle týden přinese.
Helča

Kdo tě bude Adventním kalendářem provázet?

Jsem Linda Horčičková, somatická koučka a průvodkyně doprovázených poutí.

Život mě fakt baví. Obvykle se mi daří užívat si každý den. Daří se mi vědomě být a vědomě ovlivňovat to, jak se cítím, jakou mám náladu, jak mi je.

Tuhle dovednost každý den zlepšuju. Životní neúspěchy a komplikace mě nakonec vždy znovu utvrdí v tom, že jdu po správné cestě.

Mohla bych napsat, že moje poslání je učit tuto dovednost další ženy.

Na rovinu? Možná je to moje poslání, možná ne.

Co vím jistě je, že mě to neskutečně baví, funguje to a dává to smysl mě i mým klientkám.

Vycházím z metodiky zážitkové pedagogiky, kterou jsem propojila se somatickým koučováním a silou doprovázených poutí.

Každý den sama na sobě ověřuju a vylepšuju to, co posílám dál dalším ženám. 

S radostí a velkou energií podpořím i tebe.

Ještě přemýšlíš, proč do toho jít se mnou?

Pak mám pro tebe ještě jeden důvod.  Vím, jaké to je...

Svoji cestu k lepšímu a naplněnému životu jsem musela najít sama...

Naučila jsem se to postupně. Trvalo to roky. A vyzkoušela jsem všechno možné.

 • Moji partneři mě opouštěli jeden po druhém - přesto, že jsem se pro vztah mohla rozkrájet.
 • Pro své přátele jsem udělala první poslední, ale nakonec jsem dokonce na pár měsíců skončila na antidepresivech.
 • Pořád jsem se snažila pro někoho druhého, a hádej co? Skoro nikdy to nebylo dost.
 • A když jsem náhodou dosáhla uznání od druhé osoby, byla jsem tak vyšťavená, že jsem si to ani neužila.

Ale dnes už vím, kudy vede cesta ven...

To, že jsem sama touto cestou prošla, mi umožňuje nejenom pomoci ze tmy do světla dalším ženám, ale i nezlehčovat cestu, kterou potřebují ujít. Znám to. Byla jsem tam také. A vím, že to nemusí být vždycky lehké...

Pomůžu ke světlu i tobě? Těším se na viděnou v kalendáři!