Outdoorový zážitkový workshop

Jak si uspořádat vlastní hodnoty


Cítíte se v rychlém světě plném změn a zmatených vztahů nejistě?

Máte pocit, že se nikomu nezavděčíte?

Tápete v tom, čemu a komu čas svého vzácného života věnovat?

Nestíháte?

Vím, jaké to je.  Žiju tady taky, jedu v tom s váma. Dlouhodobě mi pomáhá zážitková metoda. Pomůže i vám.

O KURZU

Pro koho: Pro kohokoliv, kdo si chce zažít vlatní hodnoty a na základě tohoto prožitku se dostat blíž k sobě. Pro kohokoliv, kdo na sobě chce pracovat a cítí potřebu se v životě zaměřit na své priority a na to, jak tráví svůj drahocenný životní čas.

Co vám kurz přinese:

  • Na základě autentického prožitku si uvědomíte, které hodnoty jsou pro vás v životě nejdůležitější a proč. Uděláte tak základní krok směrem k vašim životním cílům.
  • Porozumíte tomu, proč je zážitková metoda skvělý způsob poznávání sebe sama a rozvoje konkrétních osobnostních a sociálních kompetencí (zdravé sebevědomí, prezentační dovednosti, prosazení vlastního názoru, aktivní naslouchání, využití vlastního potenciálu, přirozená role v týmu a mnoho dalšího).
  • Objevíte, jak najít konkrétní zážitkovou techniku nebo kurz, který pomůže právě vám ve vašem aktuálním tématu.
  • Nahlédnete i pod pokličku tvorby tohoto workshopu. Ukážu vám na něm, jaký potenciál pro vás má zážitková metoda.
  • Zažijete skvělé odpoledne s podobně naladěnými lidmi, kteří se zajímají o vědomý seberozvoj a originální způsoby, jak k němu přistupovat.

Délka: Kurz umím přizpůsobit na půl dne až jeden den.

Místo: Praha. Na zakázku uspořádám kurz udělat kdekoli blízko vám.

Co s sebou: Kromě chuti na sobě pracovat a dozvědet se o sobě víc potřebujete jen oblečení přiměřené počasí a tomu, že cca hodinu strávíme venku.

Pro kolik účastníků: 8-15

CO KONKRÉTNĚ ZAŽIJETE?

Celkem 4,5 hodiny nabité programem.

V rámci programu strávíme cca 1 hodinu venku.

Těšte se na atmosférovou hru, svíčky, oheň a bubny. Víc neprozradím 🙂

Následovat bude reflexe na venkovní aktivitu, abyste si z ní odnesli co nejvíce.


Fotky z probehlého kurzu 1.2. 2020

FAQ

LÁKÁ VÁS ZÚČASTNIT SE, ALE NĚJAK STÁLE NEVÍTE, CO SI PŘESNĚ PŘEDSTAVIT?

NÍŽE NAJDETE ODPOVĚDI NA TO, NA CO SE MĚ NEJČASTĚJI PTÁTE:

Jak bude workshop probíhat?

Sejdeme se v KC Vlna Ďáblice uvnitř, navzájem se představíme a pomocí několika icebreakerů se pokusíme nejen fyzicky, ale i mentálně plně přemístit z běžného života do přítomnosti. Následovat bude hlavní aktivita venku. Bude trvat asi tak hodinu, uvidíme, jak to půjde. Následovat bude pauza s možným občerstbvením v místní výborné kavárně. V závěrečné části se ohlídneme za tím, co jsme prožili venku v hlavní aktivitě tak, abychom si z toho každý odnesli co nejvíc.

Co to bude ta "hlavní aktivita venku"?

To nemohu prozradit, nefungovalo by to. Bude to příjemný výlet k sobě samým s bubny, ohněm a překvapením.

Bude program fyzicky náročný?

Ne. Celý bude probíhat na zahradě KC a nebude fyzicky náročný. Jediné, s čím je třeba počítat, je pobyt delší dobu venku v zimě - přizpůsobte tomu, prosím, své oblečení.

Bude program psychicky náročný?

Možná trochu, ale rozhodně jen tolik, kolik každý z vás bude chtít. Co do toho dáte, to z toho taky dostanete. Každá část programu je dobrovolná.

Budu muset vystupovat ze svojí komfortní zóny?

No, s komfortní zónou se to má - velmi zjednodušeně - následovně. KZ je pro každého člověka individuální a zahrnuje všechno, co člověk už umí, v čem je mu pohodlně a co od něj nevyžaduje žádné další snažení. Vně KZ je další zóna, zóna učení. Abychom se cokoli naučili, zjistili o sobě něco nového, musíme se dostat z komfortní zóny do zóny učení. Jednoduše proto, že v KZ se nic nového neučíme. Zdá se mi, že vyděšené otázky ke KZ jsou spíše otázkou na něco jiného. Ona totiž vně zóny učení, tedy ještě dál od KZ, je další zńa. Zóna ohrožení. A v té už se nic neučíme, v té bojujeme, je nám v ní nepříjemně a nechceme v ní být. Myslím, že většinou strach z vy stoupení z KZ plyne spíš z toho, že se člověk nechce dostat až do zóny ohrožení. Takže odpověď zní: Ano, vystoupíme z komfortní zóny, ale do zóny učení. Do zóny ohrožení se nedostaneme.

Jak hluboko v tématu životních hodnot se dostaneme?

Hloubku prožitku řídíte vy sami. Ale hlavní omezení je časové - dostaneme se přesně tak hluboko a daleko, jak nás to v rámci jednoho odpoledne pustí.

ÚČASTNÍCI ŘÍKAJÍ:

Lindo, moc děkuju! Workshop byl pro mě silný zážitek - v pozitivním slova smyslu. Nečekala jsem, že to se mnou takhle zacloumá. Přišla jsem se pobavit, odreagovat, odpočinout si. Venkovní aktivita vypadala celkem nenápadně a vlastně i všechno okolo tak příjemně plynulo, nekonaly se žádné extrémnosti. Přesto workshop zasáhl celkem do hloubi mojí mysli a dobíhalo to ještě po workshopu. Po několika dnech jsem došla k určitému uvědomění a nesu si z toho záměr pro své budoucí dny, týdny a možná i měsíce. Nejvíce oceňuji tu interakci ve skupině, některé věci mi došly jen díky diskusi s ostatními účastníky. V neposlední řadě chválím také precizní organizaci. Rozhodně doporučuju všem, kteří se chtějí zamyslet nejen nad svými životními hodnotami, ale vůbec nad svým životem
Lenka Burkertováwww.bytsamasebou.cz
Chtěla jsem se o sobě dozvědět víc, utřídit si myšlenky a k tomu si odpočinout od každodenních starostí. Proč to nezkusit na zážitkovém workshopu. Aniž bych si to vůbec uvědomila, přenesla jsem se díky Lindě na půl dne do jiné reality. Příjemné, hravé, podnětné plné nadšených lidí. Upřímně mě mrzelo, ze čas v téhle báječné realitě utíká snad ještě rychleji než v té naší. Půldenní zážitkový kurz jsem prožila jedním dechem a už ted si říkám, kdy vyrazím na další
Renata Potůčková
Před workshopem jsem si nebyl jistý, jestli mi dá něco nového.Workshop sliboval, že si uspořádáme hodnoty. Mě posílil v přesvědčení, že potřebuju v životě kultivovat lásku v tom nejobecnějším smyslu toho slova. Jako učitel a člověk, který pracuje s lidmi, vnímám každý workshop nejen jako účastník, ale snažím se vždy maximum naučit i jako lektor. A to jde vždycky. I z tohoto workshopu jsem si v tomto smyslu hodně odnesl. Řešil jsem tam svá témata.Workshop bych doporučil každému, kdo chce lépe poznat sám sebe a zamyslet se nad svými hodnotami. Protože to workshop umožňuje. Nejlepší na workshopu byl čas strávený s lidmi, kteří mají chuť se o sobě něco dozvědět a aktivně se rozvíjet.
Bohumil Auerspergeručitel
Žádné pochybnosti o workshopu jsem ani neměla. Lindo, líbí se mi tvůj styl života a vím, že máš spoustu zkušeností a určitě co předávat dál. Spíš tam byla taková nejistota, že jdu sama do cizího prostředí mezi cizí lidi a nevím, co mě tam čeká. Workshop splnil moje očekávání, ale hodnoty jsem si asi úplně neuspořádala, protože chci všechno, tak nechci mezi nimi volit, v mém případě se ale asi uspořádat nedají 🙂 Workshop bych doporučila každému, kdo se zajímá o osobní rozvoj. Je to zase jiný druh pohledu. Bavilo mě to celé, nejvíc ta hra. Určitě budu doporučovat dál.
Karolína Plachá
S hodnotami jsem už pracovala několikrát, ale i tak bylo super si je znovu projít a upevnit. Obdivuju precizní přípravu workshopu. Drobné změny u mě na základě mé účasti nastaly, změnila jsem prioritu některých aktivit. Moc se mi líbila "hra" s několika aha efekty. Ono, jako teoreticky to vím dlouho, ale prakticky docvaknout, to si musí člověk prožít. Hodně inspirativní byla i následující debata a vysvětlování nebo se dozvídání významu názvu hodnot ostatních. Vnímám rozdíl, když si stanovím hodnoty sama a když je s někým druhým proberu, případně doplním o jiné hodnoty nebo získám pohled na hodnotu i z druhé strany. A jinak Ti moc držím palce v Tvojí misi.
Lenka Ježková