fbpx

 

 

Moje vize

(proč vznikl tento blog)

 

Chtěla bych, abyste měli přístup k informaci o tom, že něco jako zážitkové vzdělávání existuje a že je skvělé. Protože mně funguje. Už hodně let. A znám hodně, fakt hodně lidí, kterým funguje taky. A to v pozici účastníka, i v pozici instruktora. O tom, jak pomohlo mně, si přečtěte v mém příběhu.

I kdybyste zrovna vy byli tím jediným člověkem, který navštíví moje stránky, odjede na nějaký zážitkový kurz, který se pro něj třeba stane přelomovým okamžikem v životě, má to pro mě smysl. I kdybyste zrovna vy byl ten jeden člověk, který se v návaznosti na informace, které tu najde, stane dobrým zážitkovým instruktorem, má to pro mě smysl.

Víc nadšených účastníků, kvalitních instruktorů a skvělých akcí! Má to smysl! A za tím si stojí celou svou osobností.

Chci vám pomoci se v zážitkovém vzdělávání orientovat. Chci vás naučit, jak reflektovat zážitky běžného dne a jak je využívat ve svůj prospěch.

Jako každý specifický fenomén mají i „zážitkovky“ a outdoor svůj vlastní svět. Neříkám, že zážitkové vzdělávání je pro všechny. Nic není pro všechny. Ale jsem přesvědčená, že docela velké procento lidí, kteří o něm nic nevědí, by ho s nadšením využilo. Kdyby o něm vědělo.

Vnímám dvě výzvy.

Jednak přitáhnout vás - člověka zvenku, aby si zážitkový svět aspoň prohlédl a rozhodl se, jestli chce vědět víc, nebo se spokojí s informací o jeho existenci. Už to je úspěch. Získal jste znalost, ke které se můžete vrátit, až přijde čas. Nebo pošlete tuhle informaci mezi řečí dál někomu, komu bude zrovna zatraceně užitečná.

Druhá výzva je vytvořit tu jakousi mapu tohoto světa. Jako každý specifický svět má i zážitkové vzdělávání vlastní historii, autority, organizace, vlastní jazyk čili hantýrku, hromadu akcí, různé cílové skupiny, různé cíle a různé principy a prostředky… Když už do tohoto nového lákavého světa někdo strčí hlavu, byla by škoda, kdyby ji zase vystrčil s pocitem „kdo se v tom má vyznat?“. Případně byste třeba mohl odjet na nevhodný kurz a s křikem z tohoto úžasného světa utekl (i o takových případech jsem slyšela).

No a když už v tom budu, velmi ráda přihodím i kus sebe. Nějakou tu inspiraci a příběhy z mojí vlastní cesty. Je mi jasné, že pro mnohé z vás bude zrovna tahle část ta „lákací“. Nu, máte ji mít.

Toto výše popsané je má vize a chci, aby můj web byl v tomto odlišný od dalších zážitkově-vzdělávacích webů. Chci, abyste si za mnou mohli přijít pro radu. Co je co? Kam mám jet? A proč? (Kde to žije a co to žere?😉)

Mám kotel zkušeností z různých zákoutí zážitkově vzdělávacího světa, ve kterém jsem doma. Nechci ty zkušenosti nechat ležet ladem. Chci je posílat dál a tento web vnímám jako prostor k tomu určený.

Tak. Tož proto.