Neflákej se ani z kopce

Běhání je super. Dost často v něm najdu nějakou paralelu s životem a díky tomu pochopím další užitečný princip 🙂 Dnes bych se s vámi ráda podělila o následující myšlenku:

POKUD JDE O VÝSLEDKY, JE POTŘEBA NEFLÁKAT SE ANI Z KOPCE DOLŮ.

V Bratislavě bydlíme na kopci. Což znamená, že vybíhám vždycky z kopce dolů a vracím se vždycky do kopce.

Tak jsem si tak jednou vyběhla, pohodička, kochačka, výhledy, žádný spěch. Běžela jsem kousek na protější kopec a běželo se mi fakt dobře. Na 5. km jsem se zastavila a koukám na hodinky, že mám těch 5 kiláků lehce pod půl hodiny. Ty jo, kdybych to teď otočila, a zaběhla domů v podobném tempu, můžu mít desítku pod hodinu. To se mi, co pamatuju, stalo jen jednou. A to hodně dávno. Wow, do toho jdu.

Takže jsem po cestě domů málem chcípla. Najednou mi šlo o výsledek. Začínala jsem sice zase z kopce dolů, ale v tomto směru mnohem méně. A pak… pak dlouhý, předlouhý tááááhlý kopec domů s brutálním krpálem na závěr.

První část cesty zpět z kopce do údolí jsem makala jako blázen, abych si nahrabala čas a měla rezervu na druhou část cesty, která bude do kopce. A v hlavě mi jelo: Kdybych už od začátku makala, mohla jsem mít mnohem víc času na vybíhání kopce. Kdybych se snažila běžet rychle i ze začátku z kopce dolů, moje pozice v půlce, na 5. km, mohla být o dost veselejší.

Nebudu vás napínat, stihla jsem to. Desítka pod hodinu, hurá!

A hlavně přišlo prozření, které hodlám aplikovat i na svou pracovní (a jinou) tvorbu. Zkusím se neflákat ani z kopce. Když mi to zrovna půjde, když mě navštíví moje milované FLOW a práce bude ubíhat hezky svižně, vědomě zaberu a vytřískám z toho aspoň o kousek víc, než jen samospád. Protože ten kopec dolů jednou skončí. A v dobách krize, kdy se povleču do kopce, jako když najdu👍.

Já od přírody nejsem úplně výkonový typ, takže jsem tohle nevěděla. Možná to vy všichni víte a nenecháváte se ukolébat samospádem. A nebo ne? Napište mi, jestli se necháváte ukolébat a pak se hrabete do kopce až na dřeň, nebo si vytváříte rezervy v dobách inspirační hojnosti. Zajímá mě, jestli jsem sama, kdo „objevil Ameriku“ až teď😊.

Jo – kdyby vás zajímaly další techniky, jak využívat každodenní dění a to, co běžně zažíváte, ve svůj prospěch, koukněte sem>>>.

Linda Horčičková
Jsem somatická koučka a průvodkyně doprovázených poutí. Pomáhám ženám ŽÍT SMYSL. BÝT V POHDĚ. DLOUHODOBĚ. K tomu používám nejrůznější prostředky. Můžeme se třeba potkat ve facebookové skupině Blíž k sobě: Putování krajinou vnitřní i vnější. Nebo si můžeš dodat Odvahu jít vlastní cestou pomocí krásných Karet vědomého prožívání zdarma:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Prožitkový webinář: 3 tipy jak být sama se sebou víc v pohodě
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na facebooku: