„Odkud jsi?“ – Je to pro vás jednoduchá otázka?

Taky to máte v životě tak, že prožíváte chvíle stability, a pak zase čas nestability? Já jo. A hledám. Hledám rovnováhu. Dostala na zpracování od života nové téma, teda ono je takové staronové. Ale teď zrovna o sobě dalo zase vědět. Díky.

Tento článek píšu už s odstupem, a o to víc vidím, jaký to byl mazec. Když se rozhlídnu kolem sebe, v určitém bodě životní dráhy se to PROSTĚ DĚJE. Zatřesou se vaše kořeny. Možná je to i vaše téma?

 

Na posledním víkendu školení metodiky zážitkové pedagogiky přišla chvíle, kdy probíhal nenáročný program, taková blbůstka na oddechnutí. Měla odlehčit atmosféru a otevřít téma loučení. Tvůrci programu se inspirovali odlišnostmi pozdravů v různých kulturách. Určitě to znáte, Eskymáci si třou nosy, v Indii spojí ruce před tělem a mírně se ukloní, Francouzi se líbají na tvář.

Zadání bylo jednoduché. Měli jsme si vymyslet typický pozdrav pro místo, odkud jsme, a obalit ho do příběhu, proč právě takový pozdrav.

Úplně lehká aktivita na odreagování. Člověk by řekl, vypni komplikátory a prostě se bav. A co myslíte že já???

Celkem hluboce jsem se zasekla v té první fázi. Nevěděla jsem, které místo vůbec chci reprezentovat.

 

— Asi to teď vyžaduje osobní vsuvku. Dobrá, vysvětlím. A na závěr ho odlehčím drobným kvízem pro vás, tak jsem zvědavá, jak si s otázkou poradíte.—

 

Narodila jsem se v Praze. Odstěhovala jsem se v osmnácti. Studia na vysoké škole plus nějaký čas před tím a po tom jsem strávila v Olomouci. Pak jsem nebydlela nikde. Strávila jsem celkem přes půl roku v indickém Ladakhu. Podobný čas v Norsku. Přespávala jsem v kanceláři neziskovky, kde jsem pracovala, v Moravském krasu. Na chvíli jsem se vrátila do Prahy. Pak jsem se odstěhovala do Vídně. Čtyři měsíce jsem strávila na cestě po Jižní Americe a podobnou dobu o kus později v Kalifornii. Můj manžel je původem Přerovák. Teď bydlíme hlavně v Bratislavě. Náhradní doma se vrátilo do Olomouce, kde mám teď k dispozici jeden pokoj ve sdíleném bytě. Tady všude jsem se cítila, nebo se stále cítím, nějakým způsobem doma. Někde víc, někde míň, a někde jinak. Některé z těchto doma mám ráda, některá ještě radši, a některá vůbec. Nelituju. Dělám to tak, jak to cítím. Takhle to prostě mám.

„HOME IS NOT A PLACE. IT’S A STATE OF MIND.“ (Nalezeno na treku v Patagonii na nejjižnější bod kontinentu.)

Takže už asi tušíte, co nastalo po pokynu, abych veřejně prezentovala místo, odkud jsem. Nadšení, zamyšlení. Hlubší zamyšlení. Ještě hlubší zamyšlení. Sevření žaludku. Panika. Pocit divnosti, jinakosti, nezakořeněnosti, zmatenosti. Potřeba najít odpověď. Potřeba ji prostě nehledat. Panika. Co asi tak mám dělat s tímhle jednoduchým úkolem?

Přece musím nějaký pozdrav předvést??

Jasně že jsem nakonec nějaký pozdrav předvedla. Nechám vás trochu tápat, jak to dopadlo:

KVÍZOVÁ OTÁZKA: Jaký pozdrav jsem nakonec prezentovala?

a) z Olomouce

b) z Prahy

c) z Bratislavy

d) nomádský

e) z Indie

Pište do komentářů pod článek, která varianta je podle vás správná a proč. Správnou odpověď zveřejním na facebooku ve chvíli, kdy tento příspěvek dosáhne 35 likes. 🙂 Takže jestli jste zvědaví, sdílejte!

Kořeny můžou být velké téma. Kořeny jsou základ. Proto se jich, mimo jiné, pravděpodobně nějak dotknete skoro na každé zážitkovce.

Tak se na nějakou třeba vydejte. Jestli si nejste jistí, co taková zážitkovka obnáší, nebo jak se to udělá, aby člověk na nějakou jel, tady najdete kompletního průvodce světem zážitkovek.

Nebo začněte tím, že se vydáte na jednodenní putování o strachu. Vyzkoušejte, co to udělá :-).

Každopádně přeju krásný zbytek léta a příjemné, silné a smysluplné zážitky.

Linda Horčičková
Jsem somatická koučka a průvodkyně doprovázených poutí. Pomáhám ženám ŽÍT SMYSL. BÝT V POHDĚ. DLOUHODOBĚ. K tomu používám nejrůznější prostředky. Můžeme se třeba potkat ve facebookové skupině Blíž k sobě: Putování krajinou vnitřní i vnější. Nebo si můžeš dodat Odvahu jít vlastní cestou pomocí krásných Karet vědomého prožívání zdarma:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Prožitkový webinář: 3 tipy jak být sama se sebou víc v pohodě
  • Nejnovější články
  • Kategorie
  • Potkáme se na facebooku: