Hamburger! Vlastně ne, PROCESBURGER: V čem to „hraní“ spočívá?

Pro co hoříš?

Na leden pro vás chystám zážitkový outdoorový workshop „Jak si uspořádat životní hodnoty“.

Je to půldenní workshop, který vám umožní prožít si životní hodnoty na vlastní kůži. Což vám dodá zaručeně nový pohled na to, co je pro vás v životě důležité a jaké jsou vaše priority. Posunete se o krůček, krok nebo kilometr blíž k sobě. To záleží na vás. Co do toho dáte, to z toho taky dostanete. Přiblížíte se k životní rovnováze, ujasnění priorit a plnění svých cílů.

Workshop je postavený na principech zážitkové pedagogiky.

Unikátní pro vás je v tom, že si na autentický zážitek a jeho následné zpracování sáhnete v jednom odpoledni.

Pokud vás práce se zážitky a zážitková pedagogika láká, ale vlastně si nejste jisti, co je to zač a jestli je to pro vás, povím vám jedno:

Vůbec se vám nedivím!

V dnešním fofr světě plném nabídek seminářů, workshopů, lekcí, kurzů, online kurzů, e-mailových kurzů, vzdělávacích seminářů, konferencí a … (doplňte podle sebe) aby se prase vyznalo, že?

A ta zážitková pedagogika, nebo zážitkové vzdělávání, nebo co to vůbec je, to je takové těžko uchopitelné, že? Nedá se na to sáhnout, a vypadá to, že to dokonce nebudou ani prezentace a slajdy v power pointu, tak co s tím?

No, na rovinu, i pro mě je těžké vám možnosti a úžasný potenciál zážitkových akcí předat v rámci možností online komunikace. Protože:

ZÁŽITEK A Z NĚHO PLYNOUCÍ ZKUŠENOST JE NEPŘENOSITELNÁ.

Už jste někdy zkoušeli popsat někomu nějaký svůj hluboký zážitek? Jak vám to šlo? Pokud na vás byl posluchač naladěný, pak asi aspoň s úsměvem přikyvoval. A pokud jste na sebe naladění nebyli… tak vám třeba přišlo, že vám ani nerozumí. To je v pořádku. On to totiž neprožil.

Ale zpátky k outdoorovému zážitkovému workshopu – rozhodla jsem se ho vytvořit tak, aby maximálně využil potenciálu autentického zážitku a práce s ním, a to za jedno odpoledne. Pokud vás tedy přístup k seberozvoji skrz zážitek láká, pojďte si to vyzkoušet.

Zážitkové kurzy obvykle trvají déle – třeba víkend, ale spíš týden nebo deset dní. Na kurzu „Jak si uspořádat své životní hodnoty“ si vyzkoušíte, jak to celé funguje, za jedno odpoledne. A už budete vědět. Získáte totiž zkušenost, která je jinak nepřenositelná.

Co se bude dít konkrétně? Sejdeme se v krásném prostoru KC Vlna v Praze v Ďáblicích. Začneme pozvolna uvnitř, a propracujeme se k hlavní aktivitě, což bude vlastně taková hra. Bude se odehrávat venku. Aby to celé fungovalo, nechci vás připravit o moment překvapení. Prozradím, že budou ohně a buben a cesta ke klíčům vašich životních cílů. Po této hře bude následovat další část programu uvnitř, kde se vrátíme k prožitému venku a vytěžíme z něj společně maximum.

KC Vlna provozuje parádní voňavou kavárnu, která nám zpříjemní pauzy. Drobné občerstvení je v ceně workshopu.


Pokud máte nějaké obavy, je to v pořádku. Obavy z nového a neznámého (a průběh kurzu je pro vás nový a neznámý) jsou přirozenou reakcí. Abych vaše případné obavy rozptýlila, přiblížím vám, čím je takto sestavený program unikátní a proč funguje.

Ukážu vám můj nejoblíbenější princip, na kterém zážitkové rozvojové kurzy staví. Odpoví vám totiž na otázku „A v čem to hraní spočívá?“, na kterou se mě často ptáte.

Procesburger

Jmenuje se PROCESBURGER. Poprvé s tímto obrázkem hamburgeru přišli pánové Krouwel a Goodwill (já jsem si to vypůjčila od pánů Svatoše a Lebedy z knížky Outdoor trénink pro manažery a firemní týmy, která je mimochodem výborná). Vypadá asi takhle:

To maso, rajčata a kečup, to jsou ty „hry“, které jsou vidět navenek. To jsou ty modelové situace, program workshopu. Ten spouští otázky jako

„A k čemu to teda celé je?“

„A v čem to hraní spočívá?“

„Vy jste si na tom kurzu hráli, jo?“

Odpověď leží v houskách. Jedna houska obsahuje to, jak se u té „hry“ cítíte vy, jestli vás to baví, jestli vás to štve, jestli spolupracujete, jestli si přemýšlíte o tom, jak to máte vy (=personální procesy). Druhá houska obsahuje to, jak se v té hře chová skupina, jestli si s úkolem poradí, jestli si jednotlivci pomáhají, jak interagují… (= skupinové procesy).

Obě housky jsou úplně reálné. Je totiž jedno, jestli je uprostřed maso v podobě hry, nebo maso v podobě reálné situace v práci, v rodině nebo jinde v životě. Housky jsou pořád jenom housky. Jsou reálné v každém případě.

Takže k čemu že to celé je?

Účast na zážitkovém workshopu vám umožní si vyzkoušet a pracovat s milionem vašich osobních procesů a druhým milionem procesů skupiny, jejíž jste součástí, ale v bezpečném prostředí „hry“ (modelové situace, nějaké výzvy). Procesy ve vás nejsou jen jako. Jsou doopravdy. A když váš zážitek potom správně uchopíte a dále se s ním pracuje, přetaví se ve zkušenosti, které prostě nikde jinde než na kurzech využívajících zážitkovou pedagogiku takto bezpečně nezískáte.

Takže jestli se vás po nějakém zážitkovém kurzu nebo workshopu někdo zeptá, k čemu to bylo, když jste si jenom tak hráli, už víte, co mu odpovědět :-).

Pokud máte další otázky, velmi ráda je zodpovím. Na facebooku nebo mi napište e-mail (linda@lindahorcickova.cz).

Můžete si taky stáhnout průvodce „Fascinující svět zážitkovek“, po jehož přečtení budete mít mnohem lepší představu, jak práce se zážitky funguje. Ode dneška ho prodávám za novou cenu 390 Kč. Ano, zlevnila jsem, a to výrazně. Přála bych si, aby se komplexní informace o zážitkové metodě dostala k co nejvíce lidem, a tudíž tomu přizpůsobuju cenu.

Šířím to, v co věřím a s čím mám pozitivní zkušenosti. A to je přímý zážitek a autentická zkušenost, která vyvolává emoce a dává nový a hlubší pohled na danou tematiku.

 

Linda Horčičková
Jsem somatická koučka a průvodkyně doprovázených poutí. Pomáhám ženám ŽÍT SMYSL. BÝT V POHDĚ. DLOUHODOBĚ. K tomu používám nejrůznější prostředky. Můžeme se třeba potkat ve facebookové skupině Blíž k sobě: Putování krajinou vnitřní i vnější. Nebo si můžeš dodat Odvahu jít vlastní cestou pomocí krásných Karet vědomého prožívání zdarma:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.