Zkušenosti a kvalifikace

 

Školy, kurzy, tituly

2006 – 2011 Studovala jsem andragogiku a sociologii (dosažen titul Mgr.) na FF UPOL. Byla to báječná studenstská léta, která mi kromě vysokoškolského zázemí umožnila najít, kam jdu.

2008 – 2009 Studovala jsem obor rekreologie – management volného času a rekreace na FTK UPOL. Tady jsem získala zejména inspiraci a kontakty v oboru tážitkové pedagogiky.

2009 – Napsala jsem bakalářskou práci „Vývoj zážitkové pedagogiky“, ve které jsem se dopodrobna hrabala v tuzemských i zahraničních zdrojích zážitkového vzdělávání. Dalo mi to hluboké souvislosti vývoje tohoto oboru a odpovědi na spoustu "proč" otázek. Pokud by se ti práce k něčemu hodila, napiš, ráda ti ji pošlu.

2011 – Napsala jsem magisterskou práci „Principy a prostředky zážitkové pedagogiky“, ve které jsem vysvětlila a rozvinula vlastní dělení jednotlivých jevů, které jsou v zážitkovém vzdělávání běžně používány. Bylo mi doporučeno rozvinout uto svou teorii na doktorandském studiu. S díky jsem odmítla, studia jsem měla tak akorát. Pokud by tě práce zajímala, napiš, ráda ti ji pošlu.

2019 – Absolvovala jsem kurz Prázdninové školy Lipnice "Metoda zážitkové pedagogiky" (metodické školení, 5 víkendů). Je to nejlepší metodický kurz zážitkového vzdělávání, který u nás můžete dostat. Po mateřské mě to vrátilo do hry.

2020 - Startuju roční výcvik somatického koučování.

 

Zážitkové kurzy v roli účastníka (výběr)

2003 Fonticulus (roverksý skautský kurz). Tohle bylo mé první setkání s velkým zážitkovým kurzem. Nebylo ještě moc vědomé, ale bylo silné. 

2004 Zvířetice (Hnutí Brontosaurus). Čtrnáctidenní zážitkový kurz na zřícenině Zvířetice dodnes považuju ve svém životě za zcela zásadní zlom, který určil, kudy se budu ubírat.

2009 Muzikál (FTK). Na zážitkový kurz Muzikál jsem odjela v rámci svého studia na katedře rekreologie. Byl to z mé strany poněkud masochistický krok, protože jsem v té době měla ještě celkem hrůzu z vystupování na veřejnosti. Nicméně o to silnější zážitek to pro mě byl. Po týdnu kurzu jsme vystupovali s živým muzikálem Malý princ v divadle v Lipnici nas Sázavou. Co se týče řemesla žážitkové pedagogiky, dodnes je to pro mě jeden z hlavních zdrojů v kategorii toho, co všechno se dá udělat a co všechno to udělá s účastníkama.

2013 Peníze (PŠL). A další klenot mezi zážitkovými kurzy, kurz "Peníze". Téma peněz a toho, jak se živit tím, co člověka baví, přitáhlo nás, účastníky, specificky zaměřené. Byli mezi námi dnes už úspěšní podnikatelé v různých oborech. Není divu, autorem kurzu byl Ondřej Raška, zakládající partner invesiční společnosti Miton.

 

Co mě kdy instruktorsky školilo a živilo – instruktorka v ziskovém sektoru

2006 – 2010? – Zlaté časy českého firemního "teambuildingu" jsem se učila od nejlepších ve společnosti Adventura Teambuilding. Na pozici instruktora jsem připravovala a vedla desítky zážitkových kurzů pro firemní týmy. Adventura si mě vyškolila pěkně o základů a já jsem měla tu čest zdokonalovat se v instruktorském řemeslu přímo na hracím poli české zážitkově-vzdělvací špičky.

2006 – 2012 – Zkušenosti z tvorby a vedení programů v outdoorovém prostředí pro školy a veřejnost jsem nabírala 6 našlapaných sezón v Lanovém centru PROUD.

2012, 2015 – Pracovala jsem jako koordinátorka dobrovolníků Brontosaurů v Himalájích v indickém Ladakhu. Byla to naprosto nezapomenutelná zkušenost kombinace mezinárodní spolupráce na poli vzdělávání a motivace a vedení lidí.

2013 – 2016 – Tři roky jsem tvořia a vedla svoje vlastní autorské kurzy pro firemní týmy pod hlavičkou vzdělávací společnosti Liška Solutions. Vytvořila jsem outdoorové programy pro rozvoj týmů, autorské originální hry obsahující diagnostiku KPI. Vedla jsem desítky jednodenních až několikadenních outdoorových kurzů zejéma pro bankovní kolektivy. Největší akce byla pro Českou spořitelnu (cca 120 lidí), největší, nejrozsáhlejší a taky nejšílenější byl týden plavby na jachtách u souostroví Lipary v top managementem Dr. Maxe.

 

Co mě kdy instruktorsky školilo, ale neživilo - Instruktorka v neziskovém sektoru

2008 – Spolupořádala jsem další běh legendárního zážitkvého kurzu Zvířetice (Hnutí Brontosaurus). Podílela jsme se na tvorbě a realizaci programu.

2011 – Strávila jsem dohromady 3 měsíce jako dobrovolník v indickém Ladakhu (Hnutí Brontosaurus, Multikulturní centrum Praha). Školila jsem žáky i místní učitele v metodice multikulturního vzdělávacího projektu La Ngonpo. V praxi to znamenalo, že jsme v malém týmu objížděli indické školy a realizovali školení - vždy ukázkovou hodinu metodiky pro žáky a pak metdické školení pro učitele.

2011 - Spolupořádala jsem mezinárodní výměnný metodický kurz Volunteering – a way to enviromental education (Hnutí Brontosaurus). Moje zodpovědnost byla outdoorová část.

2012 - Spolupořádala jsem mezinárodní výměnný metodický kurz My Xperience (Hnutí Brontosaurus). Moje zodpovědnost byla outdoorová část.

2013 – Po ldouhé době jsem vedla realizační tým víkendového zážitkového setkání účastníků letního zážitkového kurzu Peníze. 

 

Velké cesty (všechny bez výjimky na vlastní pěst bez cestovky nebo jiné podpory).

2004 – Plavila jsem se na jachtě v tureckých vodách (14 dní).

2005 – Ve dvou jsme projeli stopem část Norska (3 týdny).

2007 – Byla jsem v realizačním týmu národního švédského skautského jamboree (ve Švédsku) (3 týdny). Vedla jsem na akci konkrétní aktivity rozvíjející spolupráci v týmu.

2010 – Projeli jsme v partě kamarádů Mexiko, Belize a Guatemalu (6 týdnů).

2011, 2012, 2015 – Indie (2,5 měsíce, 2 měsíce, 2 měsíce) Tři velké cesty do Indie byly v rámci dobrovolničení/koordinace dobrovolníků projektu La Ngonpo a pozdějí organizace Brontosauři v Himalájích.

2012 – Ve dvpou jsme projeli na vlastní pěst kus Číny (měsíc).

2013 – Pracovala jsem u krav na farmě v Norsku (půl roku).

2015 – Asi 4 měsíce jsem žila ve Vídni.

2016 – Ve dvou jsme projeli jižní polovinu Jižní Ameriky (4 měsíce).

2018 – Něco přes 3 měsíce jsme žili v Kalifornii. Měla jsme tou dobou roční dceru.

2019 - Na podzim jsme se vydali i s malou dcerou obytňákem do Chorvatska. Bylo to velmi výživných 10 dní.

2019 - Konec roku jsme strávili i s malou Šárkou v Maroku. Milá dovolená.