Krásné karty v karanténě: vědomé prožívání

Otázka dne:

Co pro vás dělá outdoorová instruktorka zážitkového seberozvoje v karanténě?

Odpověď: Pomáhá vám VĚDOMĚ PROŽÍVAT a sama též vědomě prožívá, seč jí síly a nervy stačí.

Proč?

Protože vědomé prožívání pomáhá:

 • přiblížit se sám/a k sobě
 • lépe zvládat emoce spojené s koronakrizí
 • být spokojenější a šťastnější, korona-nekorona

 

(Jste zvědaví? Chcete zkratku? Běžte rovnou sem:-) )

A jestli chcete video, tak komplet o projektu je tady>>>

Krátká verze je tady>>>

 

A jak vám v tom pomůžu?

No, když nemůžete vy za zážitkama a prožíváním a sdílením, vymyslela jsem něco, co přinese zážitky, prožívání a sdílení za váma.

 

Vytvořila jsem, a vlastně stále tvořím

KARTY VĚDOMÉHO PROŽÍVÁNÍ.

 

Proč karty?

 • protože to není tak suchý,
 • protože jsou krásné a zábavné,
 • protože nabízejí různorodé způsoby práce od "hraní" po regulérní "trénink", jak kdo chce.

Ilustrace: @Nemetona – Posvátný háj

Pro koho Karty jsou?

Řeknu vám tajemství. Karty vědomého prožívání sice vznikají na základě nápadu, který mi přišel ještě před tím, než k nám celý tenhle korona – cirkus přijel. Nicméně podoba, ve které Karty teď frčí, vzniká dost za běhu, a tedy 100% reflektuje aktuální stav světa. Když je tvořím, mám jsem nad stolem nápis:

 

CHCI, ABY BYLY KRÁSNÝ A UŽITEČNÝ.

Takže jsou pro všechny, kteří

 • 1
  chtějí krásné "inspirační karty" s mnoha možnostmi využití (více se dočtete dále),
 • 2
  chtějí reflektovat zajímavým způsobem sebe sama, dostat se blíž k sobě a UKOTVIT SE  v těchto vyhrocených dobách,
 • 3
  nejlépe obojí dohromady.

 

Jaké Karty vědomého prožívání teda můžete dostat?

1. ZEMĚTŘESENÍ HODNOT

2. CESTA HARMONIE

 

Zemětřesení hodnot

 

S Kartami vědomého prožívání: Zemětřesení hodnot pracujete v rámci Týdne zdarma = program trvá týden a je zdarma :-).

Karty Zemětřesení hodnot vznikly na počátku celé korona – krize. Proběhly již dva týdny s těmito kartami a prošlo jimi celkem 300 lidí.

Od velikonočního pondělí 13.4. spouštím ještě 3. a s největší pravděpodobností poslední běh. Přihlásit se je možno do neděle do půlnoci.

Karty jsou určeny pro všechny, kteří se chtějí uvnitř sebe lépe adaptovat na novou realitu a na změny, které nás všechny zasáhly. Každý den se budeme zabývat jedním tématem, ve kterém si uděláte jasno:

 • Mít vše pod kontrolou. Životní jistota.
 • Osobní svoboda.
 • Rodina a soužití.
 • Potřeba sociálního kontaktu.
 • Smysluplnost
 • Psychické i fyzické zdraví.
 • Solidarita a zodpovědnost.

 

Jak to tedy funguje v praxi?

Během týdne vám postupně přijde do e-mailu celkem 21 karet týkajících se sedmi základních životních hodnot. Karty posílám ve formátu PDF.

Karty si můžete vytisknout a používat je opakovaně. Pokud zrovna nemáte možnost tisku, můžete s nimi pracovat i v elektronické podobě.

Stačí vám 10 minut ráno a 10 minut večer. Každé ráno po dobu jednoho týdne dostanete do e-mailu:

 • 1
  Kartu s úkolem dne, nad kterým můžete až do večera přemýšlet.
 • 2
  Speciální kartu s textem na dané téma, který jsem napsala přímo na míru současné situaci. Z textu načerpáte jiný pohled a možnosti toho, jak zaujmout k situaci váš vlastní postoj. Získáte povzbuzení, myšlenky a souvislosti, díky kterým lépe nejdete v nové realitě sami sebe.
 • 3
  Kartu, ve které se večer vrátíte k úkolu dne a shrnete a zhodnotíte si své myšlenky.

Práci a „hru“ s kartami můžete samozřejmě sdílet s partnerem, dětmi, nebo s kýmkoliv, s kým jste zrovna zavřeni mezi čtyřmi stěnami.

Během celého týdne jsem vám k dispozici v uzavřené facebookové skupině, kde můžeme jednotlivá témata sdílet, rozebírat a inspirovat se navzájem. 

Doprovodná facebooková skupina se velmi osvědčila a vznikají v ní neuvěřitelné věci. Originální vhledy, diskuze a názory. Vzájemná podpora a propojení lidí v podobné situaci. Sdílení.

Je to dokonce taková síla, že jsem se rozhodla posbírat (anonymně) největší pecky ze všech skupiny ke Kartám Zemětřesení hodnot a uspořádat je do inspirační e-knížky Virtuální rozhovory.

Tuto e-knížku jsem se rozhodla nabídnout ZDARMA při včasném přihlášení do programu Cesta harmonie:

 

Cesta harmonie

 

Karty Cesta harmonie vznikly na základě konkrétních poptávek a zpětných vazeb účastníků Zemětřesení hodnot. A jsou aktuálnější. V koronasvětě žijeme všichni už nějaké čtyři týdny (v době psaní tohoto článku) a už jsme se různým způsobem a s různou mírou úspěšnosti adaptovali. Hodnoty se zatřásly, my jsme to nějak ustáli, ale co dál?

V hlavě mi docela často zní jedna country písnička, kde se zpívá: „To není žádný provizóóórium, to už je vono, to už je vono, to už je dovopravdy…“ Tím chci říct, že nikdo neví, jak dlouho bude tenhle cirkus potřeba a co bude po něm. A o to víc se snažím žít tady a teď, i přes to, že to máme všichni různě, ale nikdo z nás to nemá jednoduchý.

Takže dost už bylo zemětřesení, je čas hledat harmonii.

 

A k tomu právě vznikl čtyřtýdenní e-mailový program Karet vědomého prožívání: Cesta harmonie.

Začínáme v pondělí 27.4. 2020. Neváhejte a vstupte. 

Výhoda je, že systém celého programu už je otestován na 300+ lidských vzorcích, a je vyladěn k dokonalosti.

Po čtyřech týdnech budete:

 • vlastnit celkem 76 krásných karet ve formátu PDF vhodném k vytištění
 • o pořádný kus blíže k vaší vnitřní harmonii a štěstí
 • mít vybudovaný návyk vědomého prožívání
 • součástí uzavřené facebookové komunity podobně naladěných lidí (budete-li o to stát)

 

Karty vědomého prožívání: Cesta harmonie je čtyřtýdenní e-mailový program. Každý týden se budeme z různých úhlů pohledu zabývat jedním tématem, ve kterém si uděláte jasno:

 • Vztahy
 • Životní rovnováha
 • Vyjadřování vděčnosti
 • Myšlenky a slova
Jinak karty fungují stejně, jako v Zemětřesení hodnot. Každé ráno dostanete do e-mailu 3 karty. Úkol na ráno, zhodnocení na večer a text k zamyšlení.
Celé 4 týdny poběží také sdílecí uzavřená facebooková skupina. Facebooková skupina k programu se osvědčila jako bonusový prostor pro využití moudrosti skupiny. Účast ve skupině není nutná. E-mailový program funguje i bez toho, abyste se do skupiny přihlašovali a byli v ní aktivní. Na druhou stranu obvykle funguje „co do toho dáte, to z toho taky dostanete“.
Nikdy bych nemyslela, že v situaci, jako je tahle koro-situace, se mi podaří využít svůj dar a být zároveň užitečná. Jsem vděčná za všech těch 300+ lidí, které karty potěšily, podpořily je, otevřely jim nové možnosti, vhledy. Ve facebookové skupině vznikaly propojení a podpora jinak neznámých lidí. Utvrzení se v tom, že jdeme správným směrem, nebo korekce směru.
Karty vědomého prožíván jsou tak trochu moje terapie. Takže fungují vlastně několikrát. Pro vás i pro mě.
Hraním s Kartami vědomého prožívání se učíte důvěřovat běhu světa. Netlačit na pilu a vnímat, co a proč k vám přichází.

Stará čínská taoistická povídka: Muž a kůň

Na severní hranici země žil jeden starý muž, který byl dobrým chovatelem koní. Jednoho dne zjistil, že se mu jeden z jeho koní zatoulal do sousední země. Sousedům ho bylo líto, ale on jen řekl: „Kdo ví.“ 

O několik měsíců později se kůň znenadání vrátil a přivedl s sebou pěknou klisnu. Sousedé mu přišli blahopřát k velkému štěstí, ale starý muž odpověděl: „Kdo ví.“

Jeho syn rád jezdil na novém krásném koni. Jednoho dne z něj však spadl, zlomil si nohy a zmrzačil se. Sousedé přišli starého muže politovat, ale ten odpověděl: „Kdo ví."

O rok později země čelila vpádu sousedního státu a všichni mladí muži byli odvedeni do války – devět z deseti bylo zabito. Jeho syn coby mrzák zůstal doma a jeho život byl ušetřen.

Karty vyžadují jistou dávku autonomie a samostatnosti. Obsahují mnoho inspirace a otázek. Na vás je, abyste využili to, co s vámi rezonuje. Na otázky na kartách neexistuje žádná správná odpověď. Přijměte, že všechno, co vám přijde na mysl, je správně. A všechno, co vám nepřijde na mysl, je taky správně. Vše má svůj důvod a správný čas.
Věřím, že jsem vás nalákala, a uvidíme se v některém z programů.

 

Musíme si pomáhat. Držím nám všem palce.

 

 

Linda Horčičková
Jsem somatická koučka a průvodkyně doprovázených poutí. Pomáhám ženám ŽÍT SMYSL. BÝT V POHDĚ. DLOUHODOBĚ. K tomu používám nejrůznější prostředky. Můžeme se třeba potkat ve facebookové skupině Blíž k sobě: Putování krajinou vnitřní i vnější. Nebo si můžeš dodat Odvahu jít vlastní cestou pomocí krásných Karet vědomého prožívání zdarma:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.